Kassaji kamieniem Kassa

Pierwotnie wywodzi się z medycyny chińskiej Gua Sha ale został przejęty, zmodyfikowany i rozbudowany przez Japończyków. W trakcie tego rytuału terapeutka posługuje się wulkanicznym kamieniem Kassa. Regularnie stosowany, Kassaji poprawia krążenie krwi i chłonki, likwiduje obrzęki i zastoje w obrębie twarzy, szyi i dekoltu oraz działa wygładzająco na skórę i poprawia napięcie mięśni. Jest  to jedna z najprzyjemniejszych wersji walki z czasem, relaks i odmładzanie w jednym.

Przede wszystkim stymuluje układ limfatyczny i genialnie drenuje. Masowana jest twarz, okolice oczu, przednia część głowy, kark, boki szyi aż do obojczyków. Kamień, kładzie się na klatce piersiowej masowanego, tak aby nabrał temperatury jego ciała. Jest przyjemnie ciepły i niezwykle gładki.

Kassaji szczególnie dobrze działa na okolice oczu – natychmiast likwiduje obrzęki, cienie i cudownie wygładza zmarszczki mimiczne. Poprawia ukrwienie i krążenie chłonki. Liftinguje, wypłyca zmarszczki, poprawia napięcie mięśni i skóry – działa przeciw procesom grawitacji. Skóra jest jednolita, dotleniona. Zmniejszają się napięcia mięśniowe, dzięki temu twarz wygląda na wypoczętą i rozluźnioną. Przyspiesza głęboką regenerację skóry oraz poprawia drożność zatok, ułatwiając oddychanie.

Może być wykonywany nawet na wrażliwej skórze. Drenuje a jednocześnie doskonale relaksuje. Można na nim usnąć i obudzić się młodszym o kilka lat!

Jest proponowany osobom, które mają problem z krążeniem i przepływem limy, obrzękami pod oczami, na twarzy i dekolcie. Działa przeciwstarzeniowo więc jest doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową już od 25 roku życia. Kassaji jest dla osób, które nie lubią mocnych, intensywnych zabiegów.

Efekty  są widoczne już po pierwszym razie ale żeby utrzymać je na dłużej, działać profilaktycznie i długofalowo należy wykonywać je regularnie, według wskazówek .

Podstawowa różnica między Kassaji a Kobido czy Japońskim Liftingiem polega na intensywności nacisku. Kassaji jest najdelikatniejszy, przyjemny i bardzo relaksujący. Ma jednak najsilniejsze działanie drenujące i pozwala najszybciej pozbyć się opuchnięć pod oczami i obrzęków. Jest idealny dla osób, które wolą subtelniejsze techniki, mają wrażliwą skórę i lubią odprężyć się podczas rytuału.

Przeciwwskazaniem dla Kassaji są uszkodzenia skóry, poparzenia, stany zapalne węzłów chłonnych, zaostrzony trądzik (także różowaty) oraz nadciśnienie tętnicze. Usunięcie zęba i zmiany ropne około zębowe. Nowotwory-po ich operacyjnym usunięciu oraz nadczynność tarczycy.


Składka i czas zabiegu
70 min/ 160 zł

Szkolenie Saunamistrzów