Rytuały na twarzKassaji kamieniem Kassa

Pierwotnie wywodzi się z medycyny chińskiej Gua Sha ale został przejęty, zmodyfikowany i rozbudowany przez Japończyków. W trakcie tego rytuału terapeutka posługuje się wulkanicznym kamieniem Kassa. Regularnie stosowany, Kassaji poprawia krążenie krwi i chłonki, likwiduje obrzęki i zastoje w obrębie twarzy, szyi i dekoltu oraz działa wygładzająco na skórę i poprawia napięcie mięśni. Jest  to jedna z najprzyjemniejszych wersji walki z czasem, relaks i odmładzanie w jednym.

Przede wszystkim stymuluje układ limfatyczny i genialnie drenuje. Masowana jest twarz, okolice oczu, przednia część głowy, kark, boki szyi aż do obojczyków. Kamień, kładzie się na klatce piersiowej masowanego, tak aby nabrał temperatury jego ciała. Jest przyjemnie ciepły i niezwykle gładki.

Kassaji szczególnie dobrze działa na okolice oczu – natychmiast likwiduje obrzęki, cienie i cudownie wygładza zmarszczki mimiczne. Poprawia ukrwienie i krążenie chłonki. Liftinguje, wypłyca zmarszczki, poprawia napięcie mięśni i skóry – działa przeciw procesom grawitacji. Skóra jest jednolita, dotleniona. Zmniejszają się napięcia mięśniowe, dzięki temu twarz wygląda na wypoczętą i rozluźnioną. Przyspiesza głęboką regenerację skóry oraz poprawia drożność zatok, ułatwiając oddychanie.

Może być wykonywany nawet na wrażliwej skórze. Drenuje a jednocześnie doskonale relaksuje. Można na nim usnąć i obudzić się młodszym o kilka lat!

Jest proponowany osobom, które mają problem z krążeniem i przepływem limy, obrzękami pod oczami, na twarzy i dekolcie. Działa przeciwstarzeniowo więc jest doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową już od 25 roku życia. Kassaji jest dla osób, które nie lubią mocnych, intensywnych zabiegów.

Efekty  są widoczne już po pierwszym razie ale żeby utrzymać je na dłużej, działać profilaktycznie i długofalowo należy wykonywać je regularnie, według wskazówek .

Podstawowa różnica między Kassaji a Kobido czy Japońskim Liftingiem polega na intensywności nacisku. Kassaji jest najdelikatniejszy, przyjemny i bardzo relaksujący. Ma jednak najsilniejsze działanie drenujące i pozwala najszybciej pozbyć się opuchnięć pod oczami i obrzęków. Jest idealny dla osób, które wolą subtelniejsze techniki, mają wrażliwą skórę i lubią odprężyć się podczas rytuału.

Przeciwwskazaniem dla Kassaji są uszkodzenia skóry, poparzenia, stany zapalne węzłów chłonnych, zaostrzony trądzik (także różowaty) oraz nadciśnienie tętnicze. Usunięcie zęba i zmiany ropne około zębowe. Nowotwory-po ich operacyjnym usunięciu oraz nadczynność tarczycy.

KOBIDO japoński lifting twarzy

Starożytna droga do piękna

Kobido to rytuał, który podlega ściśle określonym regułom. Bazuje on na tradycji medycyny chińskiej.

Kobido jest jednym z najstarszych na świecie. Przez stulecia z dobrodziejstw tego wyjątkowego rytuaŁu  korzystała wyłącznie rodzina cesarska. Około XIV wieku naszej ery Kobido trafiło do Japonii. Obecnie rytuał ten jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów  na całym świecie.

Kobido często określa się jako nieinwazyjny zabieg liftingujący. Bez skalpela, sztucznych wypełniaczy i całej towarzyszącej takim zabiegom chemii, można uzyskać spektakularne efekty. Dzieje się tak dlatego, że całe podejście do zabiegu jest głęboko holistyczne – terapeuta pracuje zarówno na mięśniach samej twarzy jak i karku i potylicy. Często napięcia na karku powodują zmianę napięcia mięśni na twarzy. Wszystko jest ze sobą ściśle powiązane, dlatego tak ważne jest, aby dotknąć każdego z wymienionych obszarów. Dopiero tak kompleksowe podejście daje tak spektakularne efekty.

Rytuał składa się z pięciu etapów. Pierwszym etapem jest praca na sucho na tkankach głębokich  po czym następuje czas relaksu i odprężenia, podczas którego terapeuta pracuje na mięśniach ramion, karku i potylicy. Dalej przechodzimy do etapu drenażu limfatycznego, który cudownie ściąga opuchliznę twarzy. W kolejnym etapie pracujemy już na mięśniach twarzy. Rytuał  jest niezwykle intensywny  przy czym dotyk jest dość mocny. Na koniec, za pomocą akupresury i uciskania odpowiednich punktów energetycznych, przywracamy równowagę oraz sprawiamy, że energia  krąży szybciej.

Efekty po masażu:
wzrasta napięcie skóry
widoczne zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu
poprawia się owal twarzy
znika opuchlizna twarzy
twarz staje się jakby rozpromieniona, jasna, radosna
unoszą się kąciki ust
doskonały na opadającą powiekę

Aby uzyskać pożądane efekty rytuał ten stosujemy w serii zabiegów 4-6 raz w tygodniu  Następnie powtarzamy go co miesiąc  w celu utrzymania efektu. Dalej zwiększamy odległość pomiędzy zabiegami do wybranej częstotliwości, lecz nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Podczas rytuału używamy kosmeceutyków firmy Larens – serum peptydowe oraz bogaty w składniki aktywne krem do masażu.

Przeciwwskazania:
Stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne); zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych; nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu; zaawansowana miażdżyca naczyń; gorączka, wysokie nadciśnienie tętnicze; świeże usunięcie zęba; zmiany ropne około-zębowe; nadczynność tarczycy; trądzik różowaty w fazie zaostrzenia; skóra mocno naczyniowa.

Szkolenie Saunamistrzów