KOBIDO japoński lifting twarzy

Starożytna droga do piękna

Kobido to rytuał, który podlega ściśle określonym regułom. Bazuje on na tradycji medycyny chińskiej.

Kobido jest jednym z najstarszych na świecie. Przez stulecia z dobrodziejstw tego wyjątkowego rytuaŁu  korzystała wyłącznie rodzina cesarska. Około XIV wieku naszej ery Kobido trafiło do Japonii. Obecnie rytuał ten jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów  na całym świecie.

Kobido często określa się jako nieinwazyjny zabieg liftingujący. Bez skalpela, sztucznych wypełniaczy i całej towarzyszącej takim zabiegom chemii, można uzyskać spektakularne efekty. Dzieje się tak dlatego, że całe podejście do zabiegu jest głęboko holistyczne – terapeuta pracuje zarówno na mięśniach samej twarzy jak i karku i potylicy. Często napięcia na karku powodują zmianę napięcia mięśni na twarzy. Wszystko jest ze sobą ściśle powiązane, dlatego tak ważne jest, aby dotknąć każdego z wymienionych obszarów. Dopiero tak kompleksowe podejście daje tak spektakularne efekty.

Rytuał składa się z pięciu etapów. Pierwszym etapem jest praca na sucho na tkankach głębokich  po czym następuje czas relaksu i odprężenia, podczas którego terapeuta pracuje na mięśniach ramion, karku i potylicy. Dalej przechodzimy do etapu drenażu limfatycznego, który cudownie ściąga opuchliznę twarzy. W kolejnym etapie pracujemy już na mięśniach twarzy. Rytuał  jest niezwykle intensywny  przy czym dotyk jest dość mocny. Na koniec, za pomocą akupresury i uciskania odpowiednich punktów energetycznych, przywracamy równowagę oraz sprawiamy, że energia  krąży szybciej.

Efekty po masażu:
wzrasta napięcie skóry
widoczne zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu
poprawia się owal twarzy
znika opuchlizna twarzy
twarz staje się jakby rozpromieniona, jasna, radosna
unoszą się kąciki ust
doskonały na opadającą powiekę

Aby uzyskać pożądane efekty rytuał ten stosujemy w serii zabiegów 4-6 raz w tygodniu  Następnie powtarzamy go co miesiąc  w celu utrzymania efektu. Dalej zwiększamy odległość pomiędzy zabiegami do wybranej częstotliwości, lecz nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Podczas rytuału używamy kosmeceutyków firmy Larens – serum peptydowe oraz bogaty w składniki aktywne krem do masażu.

Przeciwwskazania:
Stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne); zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych; nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu; zaawansowana miażdżyca naczyń; gorączka, wysokie nadciśnienie tętnicze; świeże usunięcie zęba; zmiany ropne około-zębowe; nadczynność tarczycy; trądzik różowaty w fazie zaostrzenia; skóra mocno naczyniowa.


Składka i czas zabiegu
80 min/ 180 zł
KOBIDO + serum peptydowe + kolagen liposomalny + maska PRO LIFT  ok.120min/260zł
KOBIDO + amułka anti-aging + maska liftingująca  ok.100min/230zł
KOBIDO + kinesiotaping estetyczny  ok.90min/220zł

Szkolenie Saunamistrzów