Wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy. Udowodniono także, że dotyk klasyczny pozytywnie wpływa na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny, a także na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna. Wreszcie jedna z jego najważniejszych funkcji – zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów.
WSKAZANIA:
zapalenia stawów, ścięgien oraz mięśni, przy skręceniach i stłuczeniach, w przypadku wad postawy oraz różnych problemów z kręgosłupem. W chorobach i dolegliwościach związanych z przemianą materii. Warto jednak podkreślić, że masaż klasyczny może także stanowić doskonały sposób na relaks i odprężenie, na przykład po ciężkim dniu.
Przeciwwskazania: problem skórne, łuszczyca oraz egzema, dolegliwości związane z krzepnięciem krwi na przykład zapalenie żył czy miażdżyca naczyń obwodowych oraz choroby serca. Masażu klasycznego nie wykonuje się również u osób ze zniekształceniami kręgosłupa oraz u pacjentów po wylewie.